צוות בית הספר עבריתלי

לירון רדיאן

מורה

Captura de pantalla 2021-01-08 a las 21.

שמי לירון רדיאן, אני מתגוררת בתל אביב עם יובל בעלי ושני חתולים חמודים -מקס וג'וני.

אני בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותוכנית "אמירים" למצטיינים במדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים, ובוגרת תוכנית "חותם" להסבת אקדמאים להוראה. כיום אני ממשיכה את דרכי באקדמיה כסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית. 

את דרכי בעולם החינוך התחלתי כמדריכה ורכזת בתנועת נוער, ולאחר מכן כמדריכה ומפקדת בצבא. במהלך לימודי התואר ריכזתי חונכויות לילדים וסטודנטים בעלי לקויות ראיה במסגרת תוכנית פר"ח. לאחר לימודי תעודת ההוראה חינכתי ולימדתי לשון במשך שלוש שנים בחטיבת ביניים ובתיכון. בנוסף, לימדתי בכיתות חינוך מיוחד ובכיתות של תלמידים עולים. 

אני אוהבת ללמד, ובעיקר אוהבת לראות את התלמידים שלי לומדים מתוך סקרנות והנאה ומגלים את היכולות שלהם. אני חושבת שבלמידה חשוב להנות מהדרך ולהתרגש גם מההצלחות וגם מהדברים שעוד אפשר לגלות ולהשתפר בהם. 

שרה בן שופט

מורה

Captura de pantalla 2020-10-24 a las 21.

שלום, שמי שרה, במקור קיבוצניקית יחפה מהמדבר, אך כיום גרה במרכז מילאנו בקומה התשיעית, עם אקסל בן זוגי היקר ושלוש החתולות שלנו- גולדה, הילרי וביל :)

מגיל צעיר אני עוסקת בחינוך, החל מעבודה בגן בקיבוץ, דרך מורה חיילת בפנימייה לנוער בסיכון בצבא וכלה בלימודי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בירושלים שבסופם חינכתי כיתה בבית ספר "אדם" בעיר.

בעייני, לימוד שפה הוא דבר מדהים וחשוב הפותח את הצוהר לגילוי עולם שלם של תרבות, שירים, פתגמים והקשרים חברתיים.
.
זה מעל עשור שאני מלמדת עברית. התחלתי באולפן בירושלים והמשכתי בשיעורים פרטיים פנים אל פנים וגם אונליין. לימדתי תלמידים מכל הגילאים, רקעים ורמות- החל מזוג אחים בני 5 ו-7 שעלו לארץ משבדיה ועד יהודים אמריקאים בני 77 שאוהבים לשחק טניס.

אני מאמינה שהלמידה הטובה ביותר מגיעה מתוך חיבור בין המורה לתמיד/ה, אמון הדדי ולמידה חווייתית ומהנה המותאמת לכל תלמיד/ה וצרכיו/ה, בין אם זה לשחק את משחק האותיות או פשוט לשבת לשיחה על כוס קפה וקריאה של העיתון של שבת.

אני מזמינה אתכם להצטרף לעבריתלי ויחד נחקור ונעמיק בסודות המופלאים של השפה העברית.

מתן נורני

מורה

Me2_edited.jpg

שמי מתן נורני, נשוי ואבא לכלב, מתגורר באוסטריה.

בעל תואר ראשון מאוניברסיטת תל-אביב בתכנית המצטיינים "אופקים" ללימודי הוראת מחשבת ישראל. במהלך התואר הראשון למדתי לשתי תעודות הוראה - בפילוסופיה יהודית ובמקרא. במהלך לימודיי עבדתי בתנועת הנוער "אחריי!" ולאחר מכן בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו".

 

בתום לימודיי האקדמיים, לימדתי במשך שלוש שנים בתיכון "הראשונים" בהרצליה. בסוף שנתי השלישית הוצע לי להיות 'מורה-שליח' מטעם ההסתדרות הציונית העולמית באוהיו, ארצות-הברית. לימדתי בבית ספר יהודי עברית ויהדות בכיתות ג'-ח'. נוסף על כך, לימדתי בימי ראשון תלמידים מהקהילה היהודית שהיו מעוניינים בהעשרת השפה העברית ותרבותם היהודית. כמו כן, לימדתי קבוצות מבוגרים שרצו ללמוד ולחזק את העברית שבפיהם.

לאחר שהות של 3 שנים בארה"ב עברתי עם אשתי לווינה, אוסטריה.

 

התחלתי לעסוק בחינוך כי אני מאמין גדול שזו הדרך הטובה ביותר להשפיע על החברה בה אנו חיים. חלק מרכזי מאהבתי ללימוד השפה העברית נעוץ בעובדה ששפה היא מרכיב מרכזי בגיבוש הזהות של כל אדם. בעיני, יש בכך משום תרומה משמעותית להתפתחות האישית של התלמידים והתלמידות שאני פוגש במהלך חיי. אני אוהב מאוד את תחום העיסוק שלי ואני רואה בו שליחות.

אריאלה סבג

מורה

WhatsApp Image 2021-01-03 at 20.28.46.jp

שלום, שמי אריאלה סבג, אני אמא לרותם בת 10 ונמצאת בשנה זו בשליחות הוראה בבודפשט הונגריה. אני מגיעה מקיבוץ גינוסר שבעמק הירדן. יש לי ניסיון רב-שנים בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמלי.

מגיל צעיר אני עוסקת בחינוך בלתי פורמאלי ופורמאלי. אני בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ולימודי ארץ ישראל, תואר שני בחינוך והיסטוריה ותעודת הוראה.

הייתי בשליחות תנועתית ציונית בגרמניה במשך 5 שנים ולימדתי עברית במכללה בעיר וויסבאדן, גרמניה.

בשנים האחרונות אני מורה ומחנכת בבית הספר הקיבוצי שלנו "נופי ארבל".

התפיסה החינוכית שלי נשענת על ילדותי ובגרותי בחינוך הקיבוצי וערכיו.

הוראת שפה בכלל ועברית בפרט הינה משימה מרתקת ומרגשת כאחד, המחברת ביננו.

אני מאמינה שלמידה מעמיקה וטובה באה מתוך אהבה ולמידה מגוונת וחוויתית.

אני שמחה להיות חלק מצוות עבריתלי.

אבב סמאין

מורה

IMG_6164_edited.jpg

שמי אבב, אני גרה בניו יורק עם האיש שלי קובי ו2 בנותיי המקסימות: רובי בת שנתיים וחצי וליבי בת 4 חודשים. 

נולדתי באתיופיה וב1994, כשאני בת 5   עליתי לישראל עם משפחתי. 

בצבא שירתתי במשטרה ובמהלך השירות  עברתי הכשרה של חינוך ופיקוד  ולימדתי עברית עולים חדשים במחווה אלון. 

מיד עם השיחרור יצאתי לטייל בעולם עד שהגעתי לניו יורק. העיר האהובה עליי. בשנה הראשונה שלי  

בניו יורק לימדתי במסגרת פרטית ילדים מקסימים 

וב4 שנים האחרונות אני מורה לעברית בבית ספר ציבורי בהארלם מדהים ומיוחד במינו. בית הספר ששם 

על דגלו להנחיל את השפה העברית לכל ילד בין אם הוא דובר או לא.

 במהלך השנים לימדתי את כל רמות העברית תלמידים מכיתה ב׳ עד ח׳. 

בשנה אחרונה אני מלמדת אונליין 

ועל אף שזהו מצב מאתגר אני מוצאת דרך להעביר שיעור בצורה חוויתית וכייפית. 

אני מזדדה עם הילדים שאני מלמדת ויודעת את הקושי ברכישת שפה כי הייתי בנעליים שלהם, פחדתי ולא רציתי לדבר עברית במיוחד התביישתי במבטא שהיה לי, מה שגם הוריי לא דיברו עברית ועד היום מתקשים בשפה ותמיד מדברים איתי אמהרית ועברית ביחד. 

למזלי הייתה לי מורה מדהימה שעד היום אני זוכרת שהיא ראתה את הצרכים שלי ונתנה לי ביטחון, וזה מה שאני רוצה לתת לתלמידים שלי להכיר אותם  ולהבין בדיוק מה כל תלמיד צריך ולתת לו את הביטחון בשפה.

דנה גונן

מורה

WhatsApp%20Image%202021-05-01%20at%2019.

שמי דנה, מתגוררת כיום בישראל. בעלת תואר ראשון  בחינוך לגיל הרך עם תעודת הוראה ותואר שני בניהול וארגון מערכות בהצטיינות. במהלך השנים רכשתי ניסיון רב בהדרכות ילדים - הייתי גננת במשך כעשור והובלתי מתחם גנים בשיתופי פעולה קהילתיים, חנכתי ואימנתי סטודנטיות וליוויתי צוותים חינוכיים. כיום מנהלת את מערכת גיל הרך בקיבוץ. מתנדבת בסוכנות היהודית מזה 6 שנים ומובילה פרויקטים של שותפות בין העיר כפר סבא לעיר קולומבוס באוהיו, ארצות הברית. 


אני רואה חשיבות בחינוך מיטבי אשר מממש פוטנציאל גלום ובונה מערכות חינוך מותאמת לילד, צרכיו ולמשפחתו ומהווה מקפצה לעבר העתיד של הילד. מתוך תפיסה חינוכית זו, אני בונה פעילויות חינוכיות אשר מאפשרות את התנאים המותאמים ביותר להתפתחות.


מאמינה שתפקידם של אנשי החינוך לחנך, לקדם ולהצמיח דור ילדים בטוח בעצמו וביכולותיו.

יעל לוי

מורה

Yael Levy (2).jpg

שלום, שמי יעל, נעים להכיר!  


נולדתי וגדלתי בישראל וכיום אני גרה בהולנד עם בן זוגי ניקוס ובננו יקינתוס (בעברית יקינתון).
אני מלמדת עברית ומוזיקה במסגרות שונות, בין השאר ב"קהילה עברית" בהאג ובעבר גם באמסטרדם.
בעלת תואר ראשון בחינוך מוזיקלי ותעודת הוראה (מכללת לוינסקי לחינוך, תל אביב), ותואר שני בקומפוזיציה (הקונסרבטוריון המלכותי בהאג).


מלבד ההוראה, אני מלחינה, יוצרת, מבצעת ומפיקה מוזיקלית. יצירותיי הוצגו על ידי אנסמבלים שונים בבמות שונות בעיקר ברחבי אירופה.


ההוראה, כמו היצירה האישית שלי, חשובה לי מאוד, ואני מאחלת לכולנו שנת פריחה, יצירה והנאה!

יפעת ויינר-איצקוביץ

מורה

IMG_0082.jpg

שמי יפעת ויינר-איצקוביץ, מתגוררת באוקלנד, ניו-זילנד. אמא של הדס וטל, בת זוג לגילעד ומתגעגעת מאוד לכלבה שלנו שנשארה בארץ, אלמה.

בובנאית, רקדנית ושחקנית. מתמחה בעיצוב והפעלת בובות. 

בישראל הייתי שותפה ליצירת ההצגה למבוגרים- 'הריקוד של פלורה', איתה הופענו בפסטיבלים בישראל, באירופה ובמזרח יחד עם אנסמבל של יוצרות.  

בעלת תואר ראשון מהחוג לתיאטרון וספרות, אוניברסיטת ת"א. בוגרת של בית הספר לתיאטרון בובות חולון בתוכנית ההכשרה 'תיאטרון בובות ככלי טיפולי' ובתוכנית להכשרת אמני תיאטרון בובות. עבדתי כבובנאית במרכז לתיאטרון בובות חולון, הנחתי סיורים במוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות ולמדתי מבוגרים קורסים בבובנאות בבית הספר לאמנות תיאטרון הבובות. 

לימדתי תיאטרון בובות בבית הספר היסודי ״אלונה״ בעמיקם ארבע שנים לגילאי 7-12 וכמו-כן, הנחתי קבוצות ויחידים, ילדים ומבוגרים, בפעילויות שונות באמצעות תיאטרון בובות במסגרות חינוכיות א-פורמליות או במסגרות טיפוליות.

אני מאוד אוהבת ללמד ולחלוק את הידע שלי, לטייל בעולם ולשחק עם בובות כדי ליצור תקשורת, לגעת ברגש וליצור הומור וצחוק. 

רונית סניידר

מורה

Captura%20de%20pantalla%202021-02-10%20a

שלום, שמי רונית סניידר ואני מתגוררת בעשור האחרון בסן דייגו עם בעלי, חמשת ילדינו, כלבה ושרקנית…

מגיל קטן, תמיד מצאתי את עצמי מלמדת - במשפחה שלי, בבית הכנסת השכונתי, בחוג ג'ודו (שבו גם הייתי חברת הנבחרת), בתנועת הצופים, בצבא (מ"כית בנים), באזרחות וכאמא. בשנים שלי בארה"ב אני מלמדת עברית בביה"ס היהודי המקומי.  כמו כן, לימדתי עברית בארגון בשם "תרבותון" והייתי מורה פרטית לילדים ולמבוגרים. התנדבתי במשך שש שנים בספריה המקומית והרצתי את תוכנית "שעת סיפור" בעברית, שעם הזמן הפכה למפגשי "אמא ואני" לקהילה היהודית והישראלית וגם לאחרים שרצו ללמוד את השפה.
פיתחתי תוכנית ללימוד עברית לילדים בגילאי גן הכוללים שירה מוזיקה והפעלות. התוכנית נועדה לילדים לא דוברי עברית או כאלו ששומעים ומבינים עברית אך לא דוברים את השפה. עבדתי עם התוכנית הזו בשבע השנים האחרונות (כרגע התוכנית הופסקה בגלל הקורונה).
אני מאוד אוהבת ללמד! בשבילי זו שליחות של ממש והמוטו העומד מול עיני הוא "מורה טוב, מורה לחיים".
במהלך כל שנותי כמורה למדתי המון מן התלמידים עצמם, אפילו יותר משלימדתי!  אני כל כך נהנית ממהלך כל שיעור ומהצלחתם של התלמידים. אני שמחה להביא את האנרגיות שלי גם לעבריתלי ולחלוק את אהבתי ללמד עם כולכם/כולכן.

ברית שי-מרגלית

מורה

WhatsApp Image 2021-02-18 at 06.51.14.jp

שמי ברית שי-מרגלית, אני מתגוררת בסיאול, קוריאה. נשואה ואמא לשתי בנות ודג.

נולדתי באנגליה, גדלתי בישראל, חייתי בארצות הברית והיום אני בקוריאה. אני מאוד אוהבת לטייל, לפגוש בתרבויות חדשות ולאכול.

אני בוגרת תואר שני במנהל ציבורי בתחום מחקר של חינוך סביבתי ובעלת תעודת הוראה.

כל חיי עסקתי בחינוך והוראה ממדריכת חוגי פיסול בנערותי ועד ליועצת לשונית לחברה קוראנית גדולה כיום.

בישראל, חינכתי ולימדתי בבית ספר "הזדמנות שניה", הייתי עוזרת הוראה במספר רב של קורסים בתחום החינוך ובתחום המנהל הציבורי באוניברסיטת בן-גוריון, כמו כן, עבדתי ישירות תחת הממונה על אגף לקויות למידה והפרעות קשב במשרד החינוך.

לאחר המעבר לארצות הברית, התחלתי, באופן טבעי, ללמד עברית ולאחר כשנה לימדתי במספר בתי ספר פרטיים ובאוניברסיטת UVA.

בחמשת השנים האחרונות אני עוסקת בלימוד השפה העברית וכתיבת תוכניות לימוד למגוון אוכלוסיות (ונהנית מכל רגע).

נעמי שילה

מורה

cropped-photo-2 (1).png

שמי נעמי שילה ואני גרה בקונטיקט שבארה״ב. נשואה ואם לילדים בוגרים. בוגרת אוניברסיטת תל אביב עם תואר ראשון בקלינאות תקשורת ותואר שני מאוניברסיטת בוסטון.

את דרכי כמורה התחלתי בגיל 14 כמורה לאנגלית, ובהמשך לימדתי אנגלית, עברית, ומוסיקה. זאת בנוסף לעבודתי כקלינאית תקשורת, מתורגמנית, ומאמנת מבטא.

כמי שגדלה ברחובות בבית דובר אנגלית, אני מודעת היטב לאתגרים שברכישת שפה למי שחשוף ליותר משפה אחת. מספרים לי שאת עבודתי כמתורגמנית התחלתי בגיל 6 כאשר המורה היתה מושיבה לידי עולים חדשים ומבקשת שאתרגם להם את מה שנאמר בכיתה.

כיום אני מלמדת עברית בבית ספר יהודי, באוניברסיטת קונטיקט הדרומית, ובתכנית א-ת עברית לילדים שבחסות ארגון ישראלים בקונטיקט.

זאת בנוסף לעבודתי כמאמנת לשיפור המבטא בעברית - ובאנגלית.

ֿשמחה להיות חלק מצוות ההוראה של עבריתלי ושותפה למיזם כה חשוב של שימור, שיפור ולימוד העברית למי שאינם מתגוררים בארץ.

רומינה ברייר הוינו

יועצת פדגוגית

romina.jpeg

שמי רומינה ברייר הוינו, בגיל 18 עליתי לישראל מארגנטינה. למדתי חינוך מיוחד ועבדתי במשרד החינוך בתחום במשך 15 שנה. בשנים האחרונות שלי במשרד החינוך, תיפקדתי כמומחית תחום בחינוך המיוחד. 

בוגרת תואר שני בתחום לקויות הלמידה, בניית תכניות התערבות וטיפול. 

עבדתי בקליניקות שונות בתחום האבחון הדידקטי, והרחבתי את הידע המקצועי שלי עם לימודי תעודה בתחום הנחיית הורים ופסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. 

הרקע והניסיון שלי בתחום החינוך יחד עם תחום הטיפול וההורות, מהווים עבורי בסיס יציב ורחב בכל תחומי ההתערבות. 

לאחרונה עברתי לגור עם משפחתי בספרד, כאן השתלבתי במשך שנתיים כרכזת הצוות הפסיכו-פדגוגי של בית הספר היהודי. משמשת כיועצת הפדגוגית בעבריתלי.

ענבל גלעד

מנהלת בית הספר

Captura de pantalla 2021-04-30 a las 11.

שמי ענבל גלעד, יזמית עבריתלי, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה מהאקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים.

 

מעבירה את כל חיי בתנועה. מגיל צעיר רקדתי בבית הספר למחול של אימי, ולאחר מכן גם ניהלתי אותו.

הוראה תמיד מהווה חלק משמעותי בחיי. בתפיסה שלי, אני לא רק מלמדת מקצוע, אני מלמדת גם דרך, וחשוב לי לתת מקום להתפתחות העצמית של כל תלמיד.

הקמתי עם שותפים לדרך את הקהילה הישראלית בברצלונה ובראשה את בית החינוך, בניהולי.

מגדלת את יצירת חיי, נעם בן ה- 5, בברצלונה. האתגר של חינוך ישראלי ולימוד עברית מחוץ לישראל, הובילו אותי ליצירת בית הספר עבריתלי, לצידה של מילה דורי, שותפתי לדרך.

מודה בכל יום על האופטימיות והגישה החיובית לחיים שקיבלתי מהורי ומשתדלת להפיץ את האנרגיה הזו לסובבי.

מילה דורי

מנהלת פיתוח עסקי

MILA.JPG

שמי מילה דורי, יזמית עיבריתלי. נולדתי ברוסיה ועליתי לישראל בשנת 1995. כיום, מתגוררת בברצלונה כ- 20 שנה. 

בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מוזיקלי מבית הספר הגבוה למוסיקה של קטלוניה ותואר שני בניהול מאוניברסיטת ברצלונה. 

לאורך שנות חיי, ניהלתי והובלתי פרויקטים רב תחומיים. 

עם השנים הבנתי שהפרויקט החשוב בחיי, הוא החינוך של שתי בנותיי- עלמה ועדן. 

אתגר יומיומי שאני פוגשת בחינוך בנותיי, הדוברות 4 שפות-אם וחיות מחוץ לישראל, הוא לימוד השפה העברית, בדגש על עברית תיקנית, תרבות ישראלית, חגיגת החגים ואהבת הארץ. מכאן נולד הרצון לתת מענה לכל אלו שהשפה העברית חשובה להם והקמתי את עבריתלי, עם שותפתי לדרך, ענבל גלעד. 

אני מאמינה שגבולות השפה, הם גבולות העולם. שפה זה עוצמה!