top of page

הכירו את צוות בית הספר עבריתלי

יעל לוי

מורה בעבריתלי

שלום, אני יעל, נעים להכיר!  

אני מורה לעברית ולמוזיקה, בעלת ניסיון של יותר מעשור בהוראת השפה העברית בקהילות ישראליות שונות באירופה.

אני בעלת תואר ראשון בחינוך מוזיקלי ותעודת הוראה (ממכללת לוינסקי לחינוך, תל אביב), ותואר שני בקומפוזיציה (מהקונסרבטוריון המלכותי בהאג).

נולדתי וגדלתי בישראל וכיום אני גרה בכרתים עם בן זוגי ניקוס ובננו יקינתוס (בעברית "יקינתון").


 

מלבד ההוראה, אני מלחינה, יוצרת, מבצעת ומפיקה מוזיקלית. יצירותיי הוצגו על ידי אנסמבלים שונים בבמות שונות בעיקר ברחבי אירופה.

 

ההוראה, כמו היצירה האישית שלי, חשובה לי מאוד, ואני שואפת ללמידה חוויתית, יצירתית ומשמעותית עבור הילדות והילדים איתם אני עובדת.

Yael Levy (2)_edited.jpg

מתן נורני

מורה בעבריתלי

שמי מתן נורני, נשוי ואבא לכלב, מתגורר באוסטריה.
בעל תואר ראשון מאוניברסיטת תל-אביב בתכנית המצטיינים "אופקים" ללימודי הוראת מחשבת ישראל. במהלך התואר הראשון למדתי לשתי תעודות הוראה - בפילוסופיה יהודית ובמקרא. במהלך לימודיי עבדתי בתנועת הנוער "אחריי!" ולאחר מכן בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו".
 
בתום לימודיי האקדמיים, לימדתי במשך שלוש שנים בתיכון "הראשונים" בהרצליה. בסוף שנתי השלישית הוצע לי להיות 'מורה-שליח' מטעם ההסתדרות הציונית העולמית באוהיו, ארצות-הברית. לימדתי בבית ספר יהודי עברית ויהדות בכיתות ג'-ח'. נוסף על כך, לימדתי בימי ראשון תלמידים מהקהילה היהודית שהיו מעוניינים בהעשרת השפה העברית ותרבותם היהודית. כמו כן, לימדתי קבוצות מבוגרים שרצו ללמוד ולחזק את העברית שבפיהם.
לאחר שהות של 3 שנים בארה"ב עברתי עם אשתי לווינה, אוסטריה.

 

Me2_edited.jpg

רומינה ברייר הוינו

יועצת פדגוגית

שמי רומינה ברייר הוינו, בגיל 18 עליתי לישראל מארגנטינה. למדתי חינוך מיוחד ועבדתי במשרד החינוך בתחום במשך 15 שנה. בשנים האחרונות שלי במשרד החינוך, תיפקדתי כמומחית תחום בחינוך המיוחד. ​

בוגרת תואר שני בתחום לקויות הלמידה, בניית תכניות התערבות וטיפול. עבדתי בקליניקות שונות בתחום האבחון הדידקטי, והרחבתי את הידע המקצועי שלי עם לימודי תעודה בתחום הנחיית הורים ופסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. ​ הרקע והניסיון שלי בתחום החינוך יחד עם תחום הטיפול וההורות, מהווים עבורי בסיס יציב ורחב בכל תחומי ההתערבות.

לאחרונה עברתי לגור עם משפחתי בספרד, כאן השתלבתי במשך שנתיים כרכזת הצוות הפסיכו-פדגוגי של בית הספר היהודי. משמשת כיועצת הפדגוגית בעבריתלי.

romina_edited.jpg

ענבל גלעד

מנהלת בית הספר

שמי ענבל גלעד, יזמית עבריתלי, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה מהאקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים. מעבירה את כל חיי בתנועה. מגיל צעיר רקדתי בבית הספר למחול של אימי, ולאחר מכן גם ניהלתי אותו. ​

הוראה תמיד מהווה חלק משמעותי בחיי. בתפיסה שלי, אני לא רק מלמדת מקצוע, אני מלמדת גם דרך, וחשוב לי לתת מקום להתפתחות העצמית של כל תלמיד. הקמתי עם שותפים לדרך את הקהילה הישראלית בברצלונה ובראשה את בית החינוך, בניהולי. ​ מגדלת את יצירת חיי, נעם בן ה- 5, בברצלונה.

האתגר של חינוך ישראלי ולימוד עברית מחוץ לישראל, הובילו אותי ליצירת בית הספר עבריתלי, לצידה של מילה דורי, שותפתי לדרך. ​ מודה בכל יום על האופטימיות והגישה החיובית לחיים שקיבלתי מהורי ומשתדלת להפיץ את האנרגיה הזו לסובבי.

Captura de pantalla 2021-04-30 a las 11.57.31.png

מילה דורי

מנהלת פיתוח עסקי

שמי מילה דורי, יזמית עיבריתלי. נולדתי ברוסיה ועליתי לישראל בשנת 1995.

כיום, מתגוררת בברצלונה כ- 20 שנה. ​ בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מוזיקלי מבית הספר הגבוה למוסיקה של קטלוניה ותואר שני בניהול מאוניברסיטת ברצלונה. ​ לאורך שנות חיי, ניהלתי והובלתי פרויקטים רב תחומיים. עם השנים הבנתי שהפרויקט החשוב בחיי, הוא החינוך של שתי בנותיי- עלמה ועדן. ​

אתגר יומיומי שאני פוגשת בחינוך בנותיי, הדוברות 4 שפות-אם וחיות מחוץ לישראל, הוא לימוד השפה העברית, בדגש על עברית תיקנית, תרבות ישראלית, חגיגת החגים ואהבת הארץ. מכאן נולד הרצון לתת מענה לכל אלו שהשפה העברית חשובה להם והקמתי את עבריתלי, עם שותפתי לדרך, ענבל גלעד. ​

אני מאמינה שגבולות השפה, הם גבולות העולם. שפה זה עוצמה!

MILA.JPG

יואב אבידן

מורה בעבריתלי

​ שלום, שמי יואב אבידן, אני בן 32 ומתגורר עם בת זוגתי הנפלאה נועה בברצלונה. אני עוסק בחינוך כבר מעל 10 שנים בכל מיני מסגרות ועם מגוון גילאים - פנימייה, מועדניות נוער, גן ילדים ובית ספר יסודי.

לפני שעברתי לברצלונה הייתי 5 שנים מחנך בבית ספר יסודי בדרום תל אביב. יש לי תואר ראשון ותעודת הוראה בספרות מסמינר הקיבוצים ותואר שני במנהל ומנהיגות חינוכית מאוניברסיטת תל-אביב.

חוץ מזה, למדתי קולנוע ופילוסופיה, אני מנגן על תופים ועל פסנתר ואני יכול להעיד על עצמי שאני דיי מאושר באופן כללי. אני מאוד אוהב את העבודה עם הילדים והילדות ואני לומד המון מהמפגש איתם. אני שמח בכל פעם שמתחיל שיעור ב"עבריתלי" ואני ונהנה מאוד מהילדים, מהרצון שלהם ללמוד ומאווירה הטובה שיש בשיעורים.

המפגש של ילדים מכל העולם בשיעורים, עם נקודת דמיון מרכזית -עברית, הופך תמיד את השיעורים למעניינים ומיוחדים.

Captura de pantalla 2021-12-29 a las 18.33.35.png

נטע דוד

מורה ורכזת ארה״ב

שמי נטע, נשואה ואמא לשני כלבים מתוקים. בוגרת תואר לחינוך מיוחד (מכללת לוינסקי לחינוך, תל אביב) ובעלת תעודת הוראה. מזה כארבע שנים אני מתגוררת בגרמניה ועובדת בגן של הקהילה היהודית כמורה לאנגלית ועברית.

בעשור האחרון עבדתי במגוון מסגרות חינוכיות ועם מנעד רחב של אוכלוסיות כמורה בתחומי השפה והאמנות. להיות מורה בעבריתלי ולהנגיש את לימודי העברית לילדים ברחבי העולם זו שליחות עבורי.

אני מאמינה כי למידה מהנה, היוצרת חוויה חיובית ללומדים, היא הדרך האמיתית לקרב ילדים ומבוגרים כאחד אל השפה והתרבות הנפלאות שלנו.

Captura de pantalla 2021-12-19 a las 22.56.03.png

אריאלה סבג

מורה בעבריתלי

שלום, שמי אריאלה סבג, אני אמא לרותם בת 10 ונמצאת בשנה זו בשליחות הוראה בבודפשט הונגריה. אני מגיעה מקיבוץ גינוסר שבעמק הירדן. יש לי ניסיון רב-שנים בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמלי. מגיל צעיר אני עוסקת בחינוך בלתי פורמאלי ופורמאלי.

אני בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ולימודי ארץ ישראל, תואר שני בחינוך והיסטוריה ותעודת הוראה. ​ הייתי בשליחות תנועתית ציונית בגרמניה במשך 5 שנים ולימדתי עברית במכללה בעיר וויסבאדן, גרמניה. בשנים האחרונות אני מורה ומחנכת בבית הספר הקיבוצי שלנו "נופי ארבל".

התפיסה החינוכית שלי נשענת על ילדותי ובגרותי בחינוך הקיבוצי וערכיו. ​ הוראת שפה בכלל ועברית בפרט הינה משימה מרתקת ומרגשת כאחד, המחברת ביננו. אני מאמינה שלמידה מעמיקה וטובה באה מתוך אהבה ולמידה מגוונת וחוויתית. אני שמחה להיות חלק מצוות עבריתלי.

WhatsApp Image 2021-01-03 at 20.28.46.jpeg

דנה גונן

מורה ורכזת ארה״ב

אני דנה ואני מתגוררת בקנדה בשנים האחרונות. אני בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך עם תעודת הוראה, תואר שני בניהול וארגון מערכות בהצטיינות ובעלת תעודת מנתחת התנהגות. במהלך השנים רכשתי ניסיון רב בהדרכות ילדים והורים - הייתי גננת במשך כעשור והובלתי מתחם גנים בשיתופי פעולה קהילתיים, חינכתי ואימנתי סטודנטיות וליוויתי צוותים חינוכיים. כמו כן, ניהלתי את מערכת הגיל הרך בקיבוץ. התנדבתי בסוכנות היהודית כ-6 שנים והובלתי פרויקטים של שותפות בין העיר כפר סבא לעיר קולומבוס באוהיו, ארצות הברית. 
 
אני רואה חשיבות בחינוך מיטבי אשר מממש פוטנציאל גלום ובונה מערכות חינוך שמותאמות לילד, לצרכיו ולמשפחתו ומהווה מקפצה לעבר העתיד של הילד. מתוך תפיסה חינוכית זו, אני בונה פעילויות חינוכיות אשר מאפשרות את התנאים המותאמים ביותר להתפתחות.
 
אני מאמינה שתפקידם של אנשי החינוך לחנך, לקדם ולהצמיח דור של ילדים שבטוח בעצמו וביכולותיו.

WhatsApp%20Image%202021-05-01%20at%2019.09_edited.jpg

מור קופרמן

מורה בעבריתלי

שמי מור קופרמן וייס, נשואה ואמא לשלושה כלבים.
נולדתי בארץ ומזה כחמש שנים אני חיה ביוון.
 
אני בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד ומדעי, בעלת תעודת הוראה (ממכללת אורנים, טבעון) ובוגרת התכנית "חלוץ חינוכי" של המכון לחינוך דמוקרטי (מסמינר הקיבוצים).
 
תמיד חלמתי ללמד עברית! החלום שלי התחיל בגיל שש עשרה במד"צים, המשיך לאחר מכן בחיל חינוך כמדריכת נוער ולאחר שנים במערכת החינוך. אני שמחה לקחת חלק בפרויקט המדהים שנקרא עבריתלי.
 
המפגשים עם הילדים מכל העולם ממלאים את חדרי ליבי, כל ילד מביא איתו צבע ואור מיוחד,
ומה שמחבר את כולנו היא העברית.

מור.jpg

איילת טרופר

מורה בעבריתלי

אני איילת טרופר, נשואה ואמא לשלושה ילדים בוגרים שהם גאוות חיי, ולכלבה מדהימה.

אני מתגוררת עם משפחתי בארה״ב, בעלת תואר ראשון בחינוך ובלשנות (מאוניברסיטת בן גוריון), ותעודת הוראה. בנוסף, אני מוסמכת באבחון דידקטי ואסטרטגיות למידה.
 

בעבריתלי אני מלמדת מגוון רחב של גילאים, מגן ועד תיכון. זהו תהליך כייפי מאין כמוהו, הן בחוויה האישית שלי, והן מבחינה מקצועית. מדי שבוע אני פוגשת דרך המסך תלמידים מקסימים מרחבי העולם, בעלי יכולות למידה ויישום הממלאות את ליבי לאין שיעור. אני מלמדת גם קבוצות ללימוד השפה הדבורה, וגם להקניית יסודות הקריאה והכתיבה, ולא אחת אני מגלה בשפה העברית רבדים ונקודות מבט השונים בתכלית מאלה בהם עסקתי בתקופה בה לימדתי בישראל. זה מרתק, מסקרן ואף מרגש עבורי!
 

שפה משותפת היא כלי חשוב מאין כמוהו. לפי השקפת עולמי, אני יוצרת בגאווה ואהבה עם תלמידי ובני משפחותיהם גשר המאחה, מחזק ומגבש לא רק את יסודות השפה העברית, אלא גם את החברה הישראלית, הזיקה למקורות ולמורשת של כולנו.

Original_edited.jpg

ענבל פוליאק

מורה בעבריתלי

אני ענבל, נולדתי וגדלתי בישראל וכיום אני מתגוררת עם משפחתי האהובה בפורטוגל. במהלך העשורים האחרונים זכיתי לעסוק בתחומים שיקרים לי מאוד בשילובים שונים: שפות, טבע ואמנות. עבדתי בגן יער קסום עם קטנטנים מתוקים ומופלאים, מהם למדתי המון, לימדתי עברית כשפה זרה סטודנטים בקריה האקדמית אונו וחינכתי כיתה א' בבית הספר הערבי-יהודי בבית ברל. שם זכיתי לנהל שיחות מורכבות וקסומות עם ילדים שבתחילת השנה לא אמרו מילה אחת בעברית ובסוף השנה חגגו בשתי שפות והם מילאו את ימי באור וחיוכים. אין בעיני דבר מרגש יותר מילדים! אני בוגרת תואר ראשון בצילום מבצלאל, והתכנית להסבת אקדמאים להוראת אמנות במדרשה והתכנית להוראת עברית כשפה זרה בקריה האקדמית אונו. 
 
השפה העברית מרגשת ומשמחת אותי. אני מרגישה מבורכת על האפשרות להנגיש את השפה והיצירה בה לילדות וילדים נוספים.

ענבל פ.jpeg

אסתי בלפולסקי

מורה בעיבריתלי

אני אסתי בלפולסקי מור, ואני אמא, חברה ומורה לחיים.

מגיל צעיר אני עוסקת בחינוך. בהתחלה הייתי מדריכה, אחר-כך מורה ובנוסף למדתי קואצ'ינג בהתמחות גבולות בחינוך במכללת לוינסקי בתל אביב. לימודי בארץ היו במכללת קיי באר שבע, זרוע של אוניברסיטה בר אילן.

גרתי 25 שנים בארץ ישראל היפה, ועכשיו אני גרה בארגנטינה כבר 8 שנים.
 

במשבר הקורונה הכרתי עולם חדש מאתגר ונפלא - את הזום, שהוא כלי עבודה מדהים וממכר המקשר בין עולמות.

בנסיבות אלה התחלתי ללמד עברית בזום בכל מיני מקומות בעולם. כך גם הכרתי את עבריתלי, בית הספר המקוון והמדהים שלנו.
 

אני מתרגשת בכל שיעור שמתחיל ואוהבת מאוד את הילדים שאני עובדת איתם.

אני רואה את עצמי כשליחה בגולה בנושאי אהבת הארץ, אהבת העברית שלנו, החגים שלנו, ושל ההיסטוריה שלנו.

התמזל מזלי להיות חלק בבית הספר שלנו, עבריתלי

אסתי.jpeg

שקמה עראקי

מורה בעבריתלי

אני שקמה עראקי כהן ואני גרה בפלורידה שבארה"ב.  עברתי לארה"ב לפני 18 שנים. יש לי ארבעה ילדים ובעל מהמם. אני בעלת תואר בהוראה לחינוך מיוחד. בארץ לימדתי מגיל גן חובה ועד לחטיבת ביניים במסגרת החינוך המיוחד. בארה"ב לימדתי בבתי ספר יהודיים עברית ויהדות. בנוסף, אני קונדיטורית חובבנית שנהנית לאפות מטעמים ישראלים. כמו כן, אני אוהבת לטייל ולצפות בסרטים,ולבלות עם החברים והמשפחה. אני גם מאוד אוהבת ללמד עברית ולהכיר ילדים חדשים מכל העולם.

שקמה_edited.png

רוי ניסים

מורה בעבריתלי

שלום, אני רוי ואני מורה לעברית ולתרבות יהודית. במקור אני מהרצליה אך את ילדותי עברתי בתל אביב.

אני מלמד עברית מזה 10 שנים, התמזל מזלי ולימדתי בהרבה מקומות בעולם:

רוסיה, רומניה, אקוודור, מקסיקו ועוד...
 

כיום גר במקום קסום בשם באניוס דה אקווה סנטה באקוודור, שם אני גר עם אשתי הנהדרת ושלושת בנותי.

בדעותי אני הומניסט, ומאמין שהלימוד משנה את האדם לטובה.
 

משפט שאני תמיד אומר לתלמידים שלי: כשתבין, תגדל. אל תשכחו את זה.

רוי.jpeg
bottom of page